
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. W każdym momencie można dokonać zmian ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.
Szkoła Podstawowa nr 9
ul. Marynarska 31
59-220 Legnica
tel.: 76 72 33 130
fax: 76 75 40 104
e-mail: sekretariat@sp9.legnica.eu
kontakt
z administratorem:
info@sp9.legnica.pl

Zebranie rodziców uczniów klas I w roku szkolnym 2026/2027
odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2026 r. o godz. 17.00
Z okazji Dnia Matki klasa 4c przygotowała wyjątkowe spotkanie dla swoich mam. Uczniowie zaprosili Mamy na uroczysty występ, podczas którego śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz grali krótkie scenki i utwory muzyczne. W czasie spotkania panowała miła i radosna atmosfera. Na Mamy czekał słodki poczęstunek. Dzieci wręczyły swoim mamom kwiaty oraz własnoręcznie przygotowane upominki, dziękując za miłość, troskę i codzienne wsparcie. To był piękny i wzruszający dzień pełen uśmiechu, wspólnego śpiewu i serdeczności.
Zrób wiosenne porządki na swojej półce i przekaż przeczytane książki do biblioteki szkolnej. Książki, z których już wyrośliśmy, mogą posłużyć innym.
Zachęcamy do udziału w akcji! Książki można przekazywać w darze społeczności uczniowskiej w bibliotece szkolnej.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wzbogacenie księgozbioru naszej szkoły.
27.05.20256 odbyły się w Legnicy Międzyszkolne Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne Igrzysk Szkolnych. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując jako szkoła I miejsce zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt. Indywidualnie wyniki wyglądały następująco: Lena Kojder 2 miejsce w pchnięciu kula, Alicja Małecka 1 miejsce w biegu na 300 m, Julia Taraszkiewicz 2 miejsce w skoku wzwyż, Maksym Mysiv 2 miejsce skok wzwyż, Wojciech Maruda 3 miejsce skok w dal, Borys Bohun 1 miejsce skok wzwyż, Dawid Bezrąk 1 miejsce w biegu na 300m, Bartosz Sobczak 3 miejsce rzut kulą.
Gratulujemy sukcesów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Opiekunem grupy była Celestyna Majchrzyk.
W dniu 23.05.2026 r. klasa IV e sportowa wzięła udział w VII Memoriale im. Jerzego Klempela w piłce ręcznej w Sulechowie. Mecze rozgrywane były w kategorii dziewcząt i chłopców . W turnieju wzięły udział zespoły z trzech województw. Było dużo gry i fajnej zabawy. Turniej miał też szczególną oprawę, gośćmi honorowymi byli zawodnicy, którzy w 1976 r w Montrealu zdobyli brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w piłce ręcznej (do dzisiaj jest to jedyny medal olimpijski w piłce ręcznej), a minęło 50 lat od tego sukcesu. Gośćmi byli prof. Janusz Czerwiński, Zygfryd Kuchta, Piotr Cieśla, Janusz Brzozowski, Jerzy Garbiel oraz siostra Jerzego Klempela- Elżbieta Klempel-Skalska. Dzieci miały okazję porozmawiać z olimpijczykami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i dostać autografy.
W poniedziałek 25 maja uczniowie klasy 5c na zaproszenie taty uczennicy, Marietty Wróbel, mieli okazję zwiedzić zakład pracy na LSSE.
Wycieczka do firmy Voss była dla dzieci niezwykle ciekawym i wartościowym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesny zakład produkcyjny oraz poznać specyfikę pracy w dużej firmie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych atrakcjach i zajęciach. Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli zdobyć nowe doświadczenia, poszerzyć swoją wiedzę i spędzić czas w inspirującej atmosferze. Po hali produkcyjnej oprowadził nas pracownik zakładu oraz robot! Dzieci brały udział też w kreatywnych zajęciach zespołowych typu „Marshmallow Challenge” czy quizach wiedzy za pomocą platformy edukacyjnej Kahoot. Zadania te uczyły współpracy, komunikacji i wspólnego rozwiązywania problemów, a przy tym dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele radości i dobrej zabawy. Czekał na nas również słodki poczęstunek oraz upominki. Dla wszystkich był to bardzo miły dzień.
W ostatnich piątek, w naszej szkole odbyła się niezwykła audycja muzyczna poświęcona tangu i saksofonowi. Uczniowie mieli okazję poznać historię tanga — pełnego emocji i pasji tańca wywodzącego się z Argentyny oraz usłyszeć najpiękniejsze melodie wykonane na saksofonie.
Podczas spotkania nie zabrakło ciekawostek o budowie i brzmieniu tego instrumentu. Dźwięki saksofonu doskonale oddały klimat tanga — raz melancholijny, a raz energiczny i pełen temperamentu. Audycja była nie tylko muzyczną podróżą, ale także okazją do rozwijania wrażliwości artystycznej i poznawania różnych stylów muzycznych.
To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników dzięki wyjątkowej atmosferze i pięknej muzyce.
Tak cieszą się zdobywcy tytułu Mistrza Klas Trzecich w Dwa Ognie.
Uczniowie klas trzecich w rozgrywkach szkolnych walczyli o tytuł najlepszych w tej grze zespołowej.
Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 3a.
Gratulacje.
Szkoła Podstawowa nr 9
ul. Marynarska 31
59-220 Legnica
tel.: 76 72 33 130
fax: 76 75 40 104
e-mail: sekretariat@sp9.legnica.eu
kontakt
z administratorem:
info@sp9.legnica.pl